آیا تورم آمریکا به نقطه بازگشت رسیده است؟

تورم به نقطه عطف

انتشار:

دقیقه

3

زمان مطالعه:

حرفه‌ای

سطح:

20

بازدید:

خلاصه

  • در ایالات متحده، تورم اصلی از 6.6 درصد سالانه به تنها 4.1 درصد کاهش یافته است و بیشتر فشار تورم از اجاره ملک حاصل شده است.
  • از آنجایی که فناوری به سرعت در حال پیشرفت است، هوش مصنوعی مولد می‌تواند تهدیدی برای بسیاری از مشاغل خدماتی طبقه متوسط ​​باشد.
  • آیا دهه 2020 مانند دهه 1970 با تورم ناپایدار و افزایش قیمت‌ها مواجه خواهد بود؟ یا با نرخ تورم پایدار پایین در حدود 2 درصد به دهه 2010 باز خواهیم گشت؟ در این مورد به هر دو صورت ممکن است اتفاق بیفتد.

نویسنده اریک نورلند

تورم به نقطه عطف
دیلوک کلایساتپورن

کسانی که نگران احتمال تورم دائمی بالاتر هستند، استدلال می کنند که ربع قرن نرخ تورم پایین و باثبات نتیجه پایان جنگ سرد، جهانی شدن و خطوط عرضه به موقع بود. اکنون، بسیاری از آن عوامل معکوس شده‌اند. با افزایش تنش‌های جهانی، هزینه‌های نظامی در سراسر جهان در حال افزایش است. برونسپاری و هم‌پیمانی، تولید را به خارج از چین و به مکان‌هایی مانند ویتنام و مکزیک منتقل می‌کند، اما با افزایش هزینه. در نهایت، ثابت شده است که تحویل به موقع شکننده است و پتانسیل قوی برای ایجاد اختلالات در زنجیره تامین دارد. این عوامل، همراه با کاهش نیروی کار در چین، کره، ژاپن و بسیاری از اروپا، می‌توانند بر دستمزدها و تورم فشار صعودی وارد کنند.

شاخص بهای مصرف کننده 23 سپتامبر

اما یک استدلال مخالف وجود دارد: فناوری به سرعت در حال پیشرفت است. هوش مصنوعی تهدیدی برای بسیاری از مشاغل خدمات طبقه متوسط دارد. و تورم در بسیاری از کشورها به رهبری ایالات متحده شروع به کاهش کرده است.

 

در ایالات متحده، تورم اصلی از 6.6 درصد سالانه به 4.1 درصد کاهش یافته است و بیشتر افزایش باقی مانده از یک جزء حاصل شده است: اجاره مالکان. بدون اجاره مالکان، تورم ایالات متحده تنها 2.1 درصد سالانه است. پس از کاهش شدید نرخ‌های جهانی، اقتصادها نیز ممکن است به طور قابل توجهی کند شوند و فشارهای تورمی را کاهش دهند.

منبع

برای دوستانتان ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید