نفت در آتش خاورمیانه

نفت در آتش خاورمیانه

انتشار:

دقیقه

2

زمان مطالعه:

مبتدی

سطح:

65

بازدید:

قیمت نفت در روز جمعه نزدیک به 6 درصد افزایش یافت و برنت بالاترین رشد هفتگی خود از فوریه را به ثبت رساند، زیرا سرمایه گذاران نفت را با افزایش احتمال گسترش درگیری در خاورمیانه با آغاز حملات زمینی اسرائیل به نوار غزه، قیمت گذاری کردند. بهای معاملات آتی برنت با 4.89 دلار یا 5.7 درصد افزایش به 90.89 دلار در هر بشکه رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 4.78 دلار یا 5.8 درصد افزایش به 87.69 دلار در هر بشکه رسید.

اندرو لیپو، رئیس شرکت Lipow Oil Associates گفت: “بازار نفت پیش‌بینی می‌کند که ایالات متحده تحریم‌های روسیه و ایران را با جدیت بیشتری اعمال کند و این منجر به کاهش عرضه خواهد شد” همچنین .سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) این هفته پیش بینی خود را برای رشد تقاضای جهانی نفت حفظ کرد و به نشانه‌هایی از اقتصاد جهانی انعطاف‌پذیر تا کنون در سال جاری اشاره کرد و انتظار افزایش بیشتر تقاضا در چین، بزرگترین واردکننده نفت جهان را داشت.

همچنین به گفته  اداره اطلاعات انرژی آمریکا:

ذخایر جهانی نفت ۲۰۰ هزار بشکه در روز در نیمه دوم سال جاری میلادی به خاطر کاهش تولید اوپک پلاس، پایین می‌آید و پیش‌بینی می‌شود قیمت نفت خام برنت در ۲۰۲۴ به ۹۴ دلار و ۹۱ سنت برسد، در حالی که قبلاً ۸۸ دلار و ۲۲ سنت پیش‌بینی شده بود. احتمالا کشورهای عضو اوپک و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس تولید خود را ۳۰۰ هزار بشکه در روز در ۲۰۲۴ نسبت به سال جاری پایین می‌آورند.

برای دوستانتان ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید