بازار ریزشی تمام شد؟؟

گزارش بازار بورس 6 شهریور 1402

انتشار:

دقیقه

4

زمان مطالعه:

مبتدی

سطح:

52

بازدید:

گزارش بازار 1402/06/04

در بازار بودن مهم ترین اصل در همه بازار ها است ولی صبر و تحمل انسان ها جایی لبریز می شود ولی تا امروز صبر سرمایه گذاران به مو رسید ولی این رنگ سبز مانع از پاره شدن بود و امید ها در دل کمی روشن تر شد بازار ریزشی تمام شد؟؟


نرخ بهره بانکی 6 شهریور 1402

نرخ بهره بین بانکی هم طبق روالی که طی می کرد به 23.59 درصد رسید و مجددا به حوالی نرخ در اواسط اردیبهشت ماه رسید که می تواند سیاست بانک مرکزی را نشان دهد. آیا سیاست انقباضی ادامه می یابد؟؟

بازار با سبز های امیدوار کننده کار خود را آغاز کرد و رفته رفته نماد ها به سوی صف های خرید پیش رفتند که طبق انتظار گروه خودرویی به عنوان راهنمای مسیر رشد در اول صف قرار داشت که این خود یک امید زیادی را بوجود می آورد.

ارزش معاملات نسبت به چند روز گذشته رشد خوبی داشته و پول به بازار تزریق شده که این پالس مثبت و امیدوار کننده ایست.

نقشه بازار 6 شهریور 1402

شرکت بورس کالای ایران طی اطلاعیه ای اعلام کرد که از این پس اشخاص حقوقی نیز میتوانند در معاملات گواهی سپرده کالایی شمش طلا شرکت کنند. این معاملات بسیار زیاد مورد توجه و معامله سهامداران حقیقی قرار گرفته بود و حال و هوای جذابی را طی می کند.

خبر دیگری که امروز منتشر شد از زبان وزیر کار بود که اعلام شد مشکلات صندوق های بازنشستگی حل شده و بالغ بر 210 همت از مطالبات آنها با مصوبه مجلس پرداخت شد.

گواهی شمش طلا حقوقی

بیماری هلندی

وقتی بحث اتکا بیش از حد اقتصاد به منابع طبیعی مطرح میشود. بحث بیماری هلندی به وسط می آید. بیماری هلندی یک مفهموم اقتصادی که سعی دارد ارتباط بین بهره برداری بی رویه از منابع طبیعی و رکود در بخش های دیگر اقتصادی توضیح دهد. واقعیت این است که شوک‌های مثبت نفتی برای کشورهای صادرکننده‌ نفت می‌تواند همانند یک شمشیر دو لبه عمل کند. با افزایش قیمت نفت و درآمدهای نفتی، درآمدهای ارزی یک کشور هم افزایش می‌یابد. در این حالت، رشد اقتصادی آن کشور افزایش می‌یابد و با بالا رفتن درآمد مردم، موجب بالا رفتن استاندارد سطح زندگی آنان می‌شود. اما از طرفی دیگر، این اتفاق می‌تواند توازن بخش‌های اقتصادی مختلف در یک کشور را مختل کند.

در آخر هم مروری بر بازار امروز داشته باشیم:

امروز بیش از 25 درصد از نماد های بازار در صف خرید معامله می شدند که ارزش آنها چیزی در حدود بیش از 451 میلیارد تومان بود.

همان طور که انتظار می رفت فولاد و فملی پرچم شاخص کل را بالا بردند و آن را مجددا تا مرز 2 میلیون واحد بالا کشیدند.

برای فردا هم بازاری آرام و بدور از نوسان برای همه آرزومندیم که با تحلیل و صرف زمان بتوانید بازدهی های بیش از پیش داشته باشید.

برای دوستانتان ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید