اخبار 18/07/1402

انتشار:

دقیقه

3

زمان مطالعه:

مبتدی

سطح:

23

بازدید:

1 – در حالی بازار جهانی اوره پس از انتشار نتایج تندر هندوستان برخلاف پیش بینی ها شرایط باثباتی را دنبال می کند که سطوح قیمتی در خاورمیانه همچنان در محدوده ۳۹۰ تا ۴۱۰ دلار در هر تن قرار دارد. اخباری درباره فروش تک محموله ای در محدوده ۴۲۰ دلار در هر تن هم انتشار یافته که پس از آن انتشار اخبارهای دیگر درباره فروش زیر این قیمت سبب شد تا از اهمیت این خبر نیز کاسته شود. محدوده قیمت رسمی اوره ایران همچنان بدون تغییر ۳۸۰ دلار در هر تن فوب اعلام شده است اما به نظر می رسد باتوجه به اختلاف قیمتی ایران و خاورمیانه، فروش محموله ای در این محدوده رخ نداده باشد. این در حالی است که منابع خبری از پیشنهادات قیمتی برای محموله های ایرانی اوره مسجدسلیمان و لردگان در محدوده ۳۶۰ دلار توسط خریداران خبر داده اند. اما اخباری درباره فروش در محدوده ۳۶۰ یا ۳۸۰ دلار در هر تن وجود ندارد. با این حال باتوجه به اتفاقات روز گذشته و ادامه دار شدن محدودیت های عرضه صادراتی اوره چین، باید دید پیامدهای اتفاقات روز گذشته و شرایط سیاسی چه خواهد بود! چرا که این موضوع می تواند با دخیل شدن کشورهای دیگر، بازار جهانی اوره و کامودیتی های دیگر را تحت تاثیر قرار دهد.

اوره جهانی

2-مری دالی، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو می گوید که پس از افزایش اخیر در بازده اوراق قرضه آمریکا، نیازی به انقباض بیشتر نیست.گزارش تورم ماه سپتامبر از ایالات متحده روز پنجشنبه توسط فعالان بازار به دقت زیر نظر خواهد بود. انتظار می‌رود که شاخص بهای مصرف کننده، 0.3 درصد ماهانه افزایش یابد.

اوراق قرضه آمریکا

3-قیمت نفت در معاملات اولیه آسیا امروز بیش از 4 دلار در هر بشکه جهش کرد، زیرا درگیری‌های نظامی چشمگیر بین نیروهای اسرائیلی و حماس در آخر هفته باعث تعمیق عدم اطمینان سیاسی در سراسر خاورمیانه شد.

قیمت نفت

4-تحلیلگران ING روز سه شنبه گفتند: «هنوز به دنبال حملات آخر هفته در اسرائیل ، در سراسر بازارها عدم اطمینان زیادی وجود دارد، همچنین آن ها اضافه کردند: «اگر گزارش‌های مربوط به دخالت ایران صحت داشته باشد، این امر باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود، زیرا انتظار می‌رود که آمریکا تحریم‌های نفتی را با شدت بیشتری اعمال کند.

اسرائیل
برای دوستانتان ارسال کنید:

دیدگاهتان را بنویسید